کریستال حافظه سوپرمن

۵d-data-storage.jpg_sia_jpg_fit_to_width_inline-100645239-primary.idge

کریستال حافظه سوپرمن می تواند داده ها را برای میلیاردها سال ذخیره کند
در حال حاضر پژوهشگران اسناد تاریخی ذخیره شده در پنج بعد در شیشه ای ساختار نانو
محققان در دانشگاه ساوتهمپتون یک راه برای ذخیره داده ها در پنج بعد در شیشه ای نانوساختار که می تواند برای میلیاردها سال را کشف کرده اند.

دانشمندان از مرکز تحقیقاتی اپتوالکترونیک دانشگاه (ORC) نوشتن را توسعه داده اند و خواندن فرآیندهای پنج بعدی (۵D) داده های دیجیتال از طریق نوشتن فمتوثانیه لیزر، که در آن آنها با استفاده از زمان های کوتاه از نور با شدت بالا به رمز یک بیت کوانتومی، (یک کیوبیت) از طریق قطبش یک فوتون.
نانوساختارها خود مونتاژ در شیشه ای (که ذوب کوارتز) تغییر روش نور از طریق آن، اصلاح قطبش نور که می تواند توسط ترکیبی از میکروسکوپ نوری و فیلتر پولاریزه، مشابه که در عینک آفتابی پلاروید خوانده شود.
محققان پاسخ شیشه ای نانوساختار “کریستال حافظه سوپرمن” را به عنوان حافظه شیشه ای به “کریستال حافظه” مورد استفاده در فیلم سوپرمن مقایسه شده است.

“رمزگذاری اطلاعات در پنج بعد متوجه شدم:، اندازه و جهت گیری در علاوه بر این به موقعیت سه بعدی از این نانوساختارها” محققان در انتشار اخبار گفت.
جهت گیری از فوتون یا نقطه (افقی یا عمودی) تعیین اینکه آیا آن دارای ارزش کمی از ۱ یا ۰٫ نقطه به نظر می رسد به عنوان گرداب قابل مشاهده است (voxes) در شیشه ای در زیر میکروسکوپ.

روش ذخیره سازی را قادر می سازد تا ۳۶۰TB ظرفیت بر روی یک دیسک در حدود یک اینچ در قطر است که می تواند دمای تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند و دارای طول عمر نامحدود در دمای اتاق (۱۳٫۸ میلیارد سال در ۱۹۰ سانتیگراد) است. داده ها به یک فایل متشکل از سه لایه از نقاط نانو ساختار از هم جدا شده پنج میکرومتر نوشته شده است (یک میکرون یک میلیونیوم یک متر است.) فن آوری برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ نشان داده بود که یک نسخه دیجیتال ۳۰۰ کیلو ذره از یک فایل متنی با موفقیت در ۵D ثبت شد.
“پرتو لیزر ۲۰۰ [میکرون] در زیر سطح ۲ میلی متر ضخامت نمونه سیلیس ذوب شده، که بر روی [یک] XYZ هوا تحمل مرحله سیستم ترجمه خطی [از ایروتک گیم] سوار شده بود متمرکز شد،” محققان در یک اظهار داشت کاغذ.

محققان گفت: “به عنوان یک شکل بسیار پایدار و امن از حافظه های قابل حمل، این فن آوری می تواند برای سازمان با آرشیو بزرگ، مانند اسناد ملی، موزه ها و کتابخانه ها، برای حفظ اطلاعات و سوابق خود را بسیار مفید”.
این فناوری در حال حاضر اجازه اسناد مهم از تاریخ بشر مانند اعلامیه جهانی حقوق بشر، Opticks نیوتن، مگنا کارتا و پادشاهان جیمز کتاب مقدس، به عنوان نسخه دیجیتال ذخیره شود “است که می تواند نسل بشر را زنده ماندن است،” محققان گفتند.
یک کپی از اعلامیه جهانی حقوق بشر کد گذاری شده به ۵D ذخیره سازی داده ها به تازگی به سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) توسط ORC در سال بین المللی مراسم اختتامیه نور در مکزیک در ماه دسامبر ارائه شد.

این داستان، “کریستال حافظه سوپرمن می تواند داده ها را برای میلیاردها سال ذخیره” در اصل توسط Computerworld منتشر شد.

لایک
لایک دوست داشتم ها ها خیلی عالیه! این دیگه چیه! خیلی چرت بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *